Na našem blogu najdeš super tipy k brigádám, rady ohledně pracovního práva, daní, vzory smluv a hlavně nejaktuálnější novinky o tom, co se právě děje v Tymbe i ve světě brigád u nás i za hranicemi.
Pro získání brigády nemusíš nikam chodit, všechno papírování vyřídíš online a výplatu máš na 3 kliky. Navíc si vybíráš z hromady parádních brigád po celé ČR, na kterých si vyděláš víc. Tymbe je zkrátka největší brigádnická appka. A ještě mnohem víc. Přečti si celý článek… 😉
Běžně by tě hnali do nějakých kanclů přes celé město. Ne tak s Tymbe. U nás všechny potřebné doklady nahraješ pohodlně přes appku. Je to tak snadné, že se tomu ani nechce věřit. 😊 Pokud s námi chceš jít na brigádu, tak po tobě potřebujeme dodat nějaké ty doklady. Až pak budeš moct na směnu vyrazit. Co a jak teda?
Tak malá kartička a tak důležitá pro každého Tymbera. A taky pro nás. Kartička pojištěnce v profilu je nutnost, protože bez ní se na směnu nepřihlásíš. A my podle ní šéfujeme všechny procesy kolem pojištění. Komplet info najdeš v článku.
Boxerské rukavice ani chránič na zuby nepotřebuješ. Ring je přehledné místo, kde si Tymbeři hledají brigády. A my ti teď ukážeme, jak na to. Je to jednoduché, v ringu se lehce zorientuješ. Jdeme na to!
Hádáme, že už jsi jedním z našich Tymberů. Právě ti přišla první výplatnice a ty nevíš, co s tím nebo jak se do ní vlastně dostat, protože je chráněná heslem jako z Mission Impossible… Hele, není to tak složité. Pojď to s náma omrknout.
Jenom s Tymbe si můžeš zvýšit hodinovku s využitím kreditů, které získáš za rychlé vyplnění dotazníku po směně. Jak to funguje?
Ty chceš mít super brigádu. Firma zase pracanta, na kterého je spoleh. A my v Tymbe chceme všechno dohromady. Proto by měl každý Tymber vědět, co znamená BAN nebo BLOK a za co ho může dostat. V tomhle článku jsme ti to sepsali černé na bílém, ať v tom máš jasno a nic tě nepřekvapí.
Stalo se to každému, stává se to a bude stávat. Někdy je směnu nutné zrušit, ať už to má jakýkoliv důvod. Rušení směn u Tymbe probíhá dvěma způsoby a má svoje pravidla. Jak na to?
Máš za sebou registraci, schválili jsme ti všechny nahrané doklady a vybral sis svoji první směnu. Trápí tě teď už jen poslední otázka a to jak se na brigádu obléct? Neboj, poradíme ti!
Víš jak to na brigádách chodí… Přijdeš na směnu, odkroutíš si to svoje, přijdeš domů a za pár dnů máš peníze na účtě… Že neznáš? To asi nechodíš na brigády přes Tymbe! U nás to totiž přesně takhle funguje. V článku zjistíš víc.
Když se staneš Tymberem, dřív nebo později se setkáš s pojmem „předběžná alokace“. Proč a kdy musíme dát část odměny bokem (alokovat ji)? Kdy se tě alokace netýká? Všechno se dozvíš v článku.
Je možné, že už jsi v rámci Tymbe někde narazil na zmínku o pozvánkách a chtěl ses o nich dozvědět víc. Tak tady jsi správně! V tomhle článku najdeš informace o tom, co přesně to pozvánky jsou, jak fungují a hlavně - jak je můžeš získat.
S Tymbe je brigádničení jednoduché. Všechny důležité dokumenty a výplatní pásky najdeš na jednom místě. A když je nemůžeš náhodou dohledat, my je najdeme za tebe. Zjisti víc v článku.
Co je to vlastně to prohlášení poplatníka? Kdy ho podepsat a jaké z toho pro tebe plynou výhody? Všechno důležité o růžovku se dozvíš v tomhle článku.
Přinášíme ti pár praktických tipů, jak být spolehlivým Tymberem a mít díky tomu nejen pohodovější atmošku na směnách, ale taky jistou práci do budoucna. Protože zodpovědného pracanta si přece každý rád zavolá znovu. 💪
Pátráš po brigádce a ze všech těch zkratek už ti jde hlava kolem? DPP nebo DPČ, to nejsou žádná sprostá slova. Jsou to jenom dohody, se kterými se určitě dostaneš do křížku. Ale neboj, vyjdeš z toho se vší parádou. V článku ti prozradíme, vo co gou a jaká mají tyhle dva typy dohod pravidla.
Jsi na Úřadu práce a chceš si ještě přivydělat? To klidně můžeš v rámci dohody o pracovní činnosti. Jaké to má podmínky a co všechno kolem toho musíš pořešit? Dozvíš se v článku.
Výpis z rejstříku trestů někdy firmy po Tymberech vyžadují. Třeba v případě, když pracují s cenným zbožím. Získat ho není žádná věda a většinou se vyplatí ho mít nahraný na profilu. Jak ho snadno získat ti poradíme v článku.
Škola pomalu končí, prázdniny už klepou na dveře, a ty se těšíš na léto, o kterém už teď víš, že bude mega užité. Jedna věc ti ale přece jen šrotuje v hlavě. “Kde na to všechno vezmu prašule? To asi bude chtít nějakou brigádku.” Ale jak vlastně tu brigádu vybrat, že jo? Pojďme spolu v rychlosti prolétnout pár rad a tipů, které ti pomůžou vybrat tu nejlepší brigošku, a to nejen na letní, ale třeba i na celoroční přivýdělek ke škole.
Celý měsíc dřeš jako mezek, ale na účtu ti stejně furt nic nepřibývá.. Nejsi spokojený se svým životním standardem? Chtěl bys začít spořit na horší časy, ale nevíš, jak na to? Nedaří se ti ukočírovat domácí rozpočet, nebo jsi dokonce nucený si půjčovat, abys poplatil všechny základní výdaje? Pojďme si společně ukázat, jak docílit toho, že ti na konci měsíce zbude nějaká ta kačka navíc a časem třeba i mnohem víc!
Pokud platíš daň z příjmu, můžeš si svou daňovou povinnost snížit o slevu na poplatníka. Jaké jsou další slevy na dani, které se tě můžou týkat? Kolik ti to může hodit a jak je uplatnit?
Máš před sebou dilema. Chceš si během letních prázdnin vydělat nějaké zlaťáky. Ale zároveň si chceš taky užít a nemakat v kuse 2 měsíce. Jak tohle zařídit? Máme pro tebe tipy, jak si vybrat letní brigádu, aby ti zbylo dost času i na lážo plážo.
Léto klepe na dveře. Taky už se vidíš s drinkem někde na pláži? Jenže takový drinčík něco stojí a letenka do tepla jakbysmet. Prázdniny jsou až moc krátké na to, aby člověk stihl něco pocestovat, něco si užít, zároveň si na to vydělal a ještě našetřil něco málo do startu dalšího školního roku. Pokud jsi ale aspoň trochu dobrodruh a anglina ti není úplně cizí, tak můžeš mít všechno v jednom! Nějaká brigáda v zahraničí může být přesně to, co dá tvým prázdninám od každého trochu.
Hlásíš se na svůj dream job nebo jenom krátkou letní brigádku? Lámeš si hlavu nad tím, jak napsat životopis, který bude stručný, výstižný a zaujme na první dobrou? Chceš tím cárem papíru okouzlit i toho nejotrávenějšího personalistu, který pak neodolá touze tě poznat osobně? Tak to ses právě prokliknul na ten správný web! Přečtením tohoto článku sice obětuješ 15 minut svého života, ale druhé kolo výběrka tvé vysněné pozice tě rozhodně nemine! Tak se na to pojďme společně vrhnout. 😉
Hlásíš se na brigošku, kde po tobě chtějí nejen CVíčko, ale dokonce i motivační dopis? Lámeš si hlavu s tím, jak by měl takový motivační dopis vypadat po formální a obsahové stránce. Co do něj jednoznačně napsat a co radši vůbec nevytahovat? Pojďme se na to společně kouknout.
Reagoval jsi na pracovní inzerát a nazpět ti přišla pozvánka na osobní pohovor? Máš radost, ale zároveň si nejsi jistý, co tě na pohovoru čeká? Ničeho se neboj, pomůžeme ti se na přijímací pohovor připravit. V první řadě ti ale chceme pogratulovat, že se ti za pomocí životopisu (a možná motivačního dopisu) podařilo udělat dojem a dostal ses do “dalšího levelu”. A teď už se jdeme kouknout na to, co tě čeká a nemine. Řekneme ti pár užitečných tipů, jak se na pohovor připravit, aby tvé šance na úspěch byly co možná nejvyšší. Zkrátka jak se říká: kdo je připraven, není překvapen!
Nejsi občanem ČR a lákají tě brigády? Pracovat v zahraničí se může zdát složité, ale s Tymbe to dáš levou zadní. Máme práci i pro tebe a o vše se postaráme. Zjisti krok za krokem, jak se stát Tymberem. A vybírat si a plánovat směny přesně podle toho, jak potřebuješ. Uvidíš, že to půjde jedna dvě.
Dohoda o provedení práce, zkráceně DPP, vymezuje pracovněprávní vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. DPP je nejčastěji využívána lidmi, kteří pracují nárazově či hledají jen krátkodobý přivýdělek. Slouží tak především studentům, důchodcům nebo lidem, kteří hledají k hlavnímu zaměstnání ještě menší přivýdělek. Tento pracovní poměr má jasně danou formu a strukturu, které jsou ukotveny v zákoníku práce. Pojďme se společně důkladněji juknout, jak je to s DPP v roce 2024.
Dohoda o pracovní činnosti, kterou můžeš znát taky pod zkratkou DPČ, upravuje pracovní vztah mezi tebou (zaměstnancem) a tvým zaměstnavatelem. Možnosti práce na dohodu - DPP i DPČ - obecně v ČR využívá asi 1,5 milionu lidí ročně, přičemž DPČ je uzavíraná v nižší míře. V absolutních číslech je to něco kolem 250 tisíc lidí. Je to nejspíš dáno tím, že se DPČ využívá spíš na pravidelnější brigošky v průběhu celého roku narozdíl od DPP, která je původně zamýšlená spíš na příležitostné jednorázovky a kratší pomocné práce. DPČ je ideální variantou pro studenty, důchodce a osoby hledající vedlejší příjem. Dohoda má jasně stanovenou strukturu a pravidla, která jsou definovaná v zákoníku práce. Podívejme se podrobněji na to, jak DPČ funguje v roce 2024.
Chystáš se nastoupit na nové místo a podepsat pracovní smlouvu? To je super! Možná jsi na vážkách, co všechno by se mělo v pracovní smlouvě objevit. Neboj se, pomůžeme ti v tom udělat jasno! Ať už jde o hlavní pracovní poměr (HPP), brigádu na léto nebo vedlejšák během školy, je důležité vědět, na co si dát pozor. Hlavně by mělo být vše podle zákona a ty tak můžeš být v klidu. V dnešním článku se podíváme na to, co by měla obsahovat pracovní smlouva, dohoda o provedení práce (DPP) a dohoda o pracovní činnosti (DPČ).
Přestávky mezi směnami jsou povinné a dané zákoníkem práce. Šéf ti nemůže jenom tak diktovat, co se mu zlíbí. Ale ty na druhou stranu musíš dodržovat určitá pravidla. Jak je to s pauzami mezi směnami a na co si dát pozor?
Průměrná mzda je téma, které nejde přehlédnout. Co to přesně je, z čeho se počítá a jaká jsou aktuální čísla? Jak vypadá situace s platy v ČR? A co nás čeká do budoucna? Podívejme se společně na současný stav a na to, co nám můžou přinést další roky. Tak se připoutej, protože teď to bude o pořádné dávce čísel, analýz a taky optimistických vyhlídek!
Minimální mzda je termín, pod kterým si všichni umíme něco představit. Kolik to ale přesně je, kdo to určuje, jaká je minimální hodinová mzda a jak si vede Česko v porovnání s našimi sousedy? To všechno a něco navíc najdeš v článku níž.
Návštěva doktora, vyšetření a malý poplateček… Tyhle peripetie s potravinářským průkazem bylo nutné vyřešit, když ho po tobě zaměstnavatel vyžadoval. Teď už je to ale všechno jinak.
Jaké jsou změny pro brigádníky pracující na dohodu? Můžeš si zažádat o homeoffice? A konečně příplatky! Všechno důležité o novele zákoníku práce v jednom článku a bez zbytečných řečí. Chybí ti tu něco? Napiš nám a my to doplníme.
Bezpečnost práce, to by nemělo být jenom takové to slůvko na papíře, které podškrábnete při školení. O bezpečnost na pracovišti by mělo jít všem, zaměstnavatelům i zaměstnancům. Jak se během směny chovat tak, aby se vám nebo ostatním něco nepřihodilo?
Zrušení superhrubé mzdy v roce 2021 je jednou z nejvýznamnějších změn v daňovém systému České republiky za poslední roky. Možná jsi o tom slyšel v rádiu nebo o to zavadil na sociálních sítích. Co to ale vlastně znamená a jaký dopad to má na tvé příjmy?
Požádat o zvýšení platu může být pro mnoho lidí stresující a nepříjemná záležitost, je to však důležitá součást profesního života, kterou se vyplatí ovládat. Pokud jsi toho názoru, že odvádíš skvělou práci, ale nejsi za to dostatečně odměněn, neboj se říct si o to, co ti právem náleží. Nejde jen o výplatu, ale také o ocenění tvé hodnoty v rámci firmy. Někdy může být těžké najít odvahu, ale když se dobře připravíš a budeš mít jasno v tom, čeho chceš dosáhnout, máš velkou šanci na úspěch. Zkus se na tento krok podívat jako na přirozenou součást svého profesního růstu. Tady máš pár jednoduchých tipů, jak se na klíčový rozhovor s nadřízeným připravit, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečného stresu.
Děti jsou radost. Ale s výší rodičovského příspěvku už to taková sranda není. Každá kačka navíc se hodí. Můžeš si přivydělávat na mateřské? A jak je to s prací během rodičovské dovolené? Jasně, všechno jde! Chce to jen znát všechny podrobnosti. A v tomto článku se je dozvíš.
Práce z domova se stává stále populárnější formou přivýdělku a to především u lidí, kteří chtějí být časově flexibilní a zároveň hledají rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Ať už jsi student, rodič na mateřské nebo někdo, kdo hledá dodatečný příjem, v dnešní době existuje mnoho cest, jak si najít brigádu nebo dokonce trvalé zaměstnání, které budeš moci vykonávat z pohodlí vlastního gauče.
Syndrom vyhoření je dnes stále častější problém, který může potkat kohokoli z nás. Obzvlášť pokud máme stresující práci nebo na sebe klademe příliš velké nároky. V tomhle článku se společně podíváme, co to syndrom vyhoření vlastně je, jak ho poznat, co se s ním dá dělat a hlavně, jak se mu úspěšně vyhnout. Prevence je totiž klíčem k tomu, abychom zůstali dlouhodobě v pohodě a zvládali pracovní i osobní život s úsměvem.