Ty chceš mít super brigádu. Firma zase pracanta, na kterého je spoleh. A my v Tymbe chceme všechno dohromady. Proto by měl každý Tymber vědět, co znamená BAN nebo BLOK a za co ho může dostat. V tomhle článku jsme ti to sepsali černé na bílém, ať v tom máš jasno a nic tě nepřekvapí.
Brigádničení s Tymbe přináší spoustu výhod a to jak pro tebe, jako brigoše, tak pro firmu, která tě potřebuje na směně. Hlavní výhodou pro obě strany je plánování a přihlašování na směny online.
No jo, jenže stejně rychle, jako se na směnu přihlásíš, se z ní můžeš taky odhlásit. A když bys to udělal těsně před jejím začátkem, vedoucí směny už na takovou změnu nestihne zareagovat při plánování práce. Natož kdyby se mu takhle odhlásilo několik brigádníků najednou.
A v tu chvíli nastupujeme my! Protože naším cílem nejsou jen spokojení Tymbeři, ale taky firmy, do kterých je posíláme. Proto pomocí BANů a BLOKací vedeme Tymbery k tomu, aby byli zodpovědní a firmy tak s nimi spokojené.
Mrkni taky na článek Jak být spolehlivým brigádníkem.
To, že jsi dostal BAN, zjistíš jednoduše -> přijde ti o tom SMSka. Když si pak otevřeš appku, v sekci Směny uvidíš tohle:
Neboli vůbec se nedostaneš k nabídce brigád. Zbytek appky ale budeš mít dál aktivní, takže se pořád dostaneš ke všem informacím, dohodám i odměně.
BANy rozdáváme především za (ne)docházku. Takže když:
Mimo docházky můžeš BAN dostat ještě za chování. Tím myslíme i k nám v Tymbe, takže kdyby ses třeba nevhodně vyjadřoval na chatu. Ale myslíme tím i chování přímo na brigádách a to ve chvíli, kdy bys od jednotlivých firem posbíral více blokací kvůli nespokojenosti. Systém to v určitou chvíli sám vyhodnotí a účet ti zabanuje. O tom se dočteš víc v odstavci o blokacích.
BANy rozdělujeme na dočasné a trvalé. Ty dočasné jsou typicky za chybějící omluvenku a BAN ti tím pádem zrušíme ve chvíli, kdy omluvenku dodáš.
Trvalý BAN si odpověď nese už ve svém názvu. Je bohužel na trvalo a nejde zrušit. Trvalé jsou ale BANy jen pokud opakovaně rušíš směny bez omluvení, vůbec nechodíš nebo tě zabanujeme kvůli chování.
BLOKace, narozdíl od BANů, rozdávají konkrétní firmy a ne Tymbe.
Pokud ti nějaká firma dá BLOK, dostaneš o tom info e-mailem. V něm najdeš taky specifikaci, jaký má BLOK rozsah. Může jít o BLOK na:
Směny, na které by ses kvůli BLOKu nemohl přihlásit, už v nabídce brigád neuvidíš. Pořád tam ale uvidíš všechny ostatní brigády a na ty se můžeš dál bez omezení přihlašovat.
Firmy ti můžou dát BLOK za více věcí. Konkrétně jsou to:
Takhle to možná vypadá, že je důvodů hodně a firmy můžou rozdávat BLOKace jednu za druhou. Ve skutečnosti je to ale úplně jednoduché. Když budeš poslouchat pokyny svého vedoucího, dělat práci, co ti zadal a nebudeš u toho popíjet, nadávat všem kolem nebo si schovávat zboží do kapes, jsi v pohodě. 😉
Vzhledem k tomu, že BLOKaci ti nedáváme my, ale firma, nemůžeme s ní ani nic udělat. Pokud si myslíš, že ti dal vedoucí směny BLOK neprávem a nebo ho chceš poprosit o ještě jednu šanci, musíš s prosíkem přímo za ním. Je už pak na něm, jestli odstranění BLOKace zváží nebo ne.
Pokud ne, můžeš pořád chodit brigádničit do jiných firem. Ale pozor! Jak už jsme zmínili výš, pokud budeš sbírat BLOKace u každé druhé firmy, kam vyrazíš makat, našemu systému to neunikne. Dřív nebo později tě vyhodnotí jako brigádníka, na kterého není spoleh, a se kterým kvůli tomu dál nechceme spolupracovat. Automaticky ti zadá trvalý BAN a hotovo.