Zpět

Co dělat, když potřebuješ zrušit směnu

Stalo se to každému, stává se to a bude stávat. Někdy je směnu nutné zrušit, ať už to má jakýkoliv důvod. Rušení směn u Tymbe probíhá dvěma způsoby a má svoje pravidla. Jak na to?

27. 11. 2024

Zrušení směny v termínu. Víc než 24 hodin před začátkem směny

Když směnu zrušíš včas, tedy víc než 24 hodin před začátkem, je to v pohodě (pokud to neděláš každý den, ale o tom trochu níž). Provedeš to tak, že v appce klikneš na „Zrušit směnu v termínu” u konkrétní směny v sekci „Docházka”. To je všechno, fakt.

Místo tebe se pravděpodobně stihne přihlásit někdo jiný. Pokud chceš být kolegiální a trochu nám s tím helfnout, dej o uvolnění místa na směně vědět do příslušné Whatsapp skupiny (pokud v nějaké jsi). Pomůžeš tím ostatním Tymberům. A třeba jednou stejné pomoci rád využiješ taky.

V případě zrušení alespoň 24 hodin předem od tebe nepotřebujeme vědět důvod, proč směnu rušíš.

Zrušení směny po termínu. Míň než 24 hodin před začátkem směny

Tak i tohle se samozřejmě může stát. Jsme jenom lidi. Jenže v tomhle případě už od tebe potřebujeme omluvenku (důkaz objektivní překážky v práci).

U směny v appce klikni na „zrušit směnu po termínu” a dál postupuj podle pokynů. Nahoře na displeji ti bude svítit oranžový banner, který ti nabídne svou absenci zdůvodnit.

Banner zdůvodnit absenci

Když na tuto možnost klikneš, ukáže se ti toto okno:

Omluva absence

Při vybírání důvodu absence ti systém nabídne 4 možnosti:

Kategorie omluvenek

Co do které kategorie patří?

  • Zdravotní důvody mohou být např. nemoc, nevolnost, úraz, ošetřovačka na dítě, návštěva lékaře, darování krve
  • Rodinné důvody jsou např. úmrtí v rodině, účast na pohřbu
  • Dopravní situace může být třeba autonehoda nebo zpoždění vlaku či MHD
  • Ostatní důvody slouží pro jiné nenadálé životní situace typu požáru, vytopení, povodní apod.

Upřesnění absence a nahrání souboru

Do políčka “Upřesnění” nám svou situaci co nejdetailněji popiš a nezapomeň přiložit soubor, který nám poslouží jako potvrzení toho, že se opravdu jednalo o objektivní překážku v práci. Může to být třeba potvrzení od doktora se všemi náležitostmi, jako je datum, jméno a razítko doktora.

Omluvenka od doktora vypadá třeba takhle:

Propustka k lékaři

Jakmile máš hotovo, klikej dole na “Omluvit absenci”.

Co se děje po odeslání omluvenky?

Po odeslání omluvenky už stačí jen počkat, zda ji uznáme jako dostatečnou nebo tě poprosíme o upřesnění. Během čekání uvidíš v appce toto:

Čekání na zpracování

Pokud tě požádáme o upřesnění, přijde ti o tom informace mailem s odkazem na appku, kde můžeš potřebné upřesnění doplnit stejným způsobem, jako jsi omluvenku nahrál. Na upřesnění budeš mít 72 hodin a pokud nám ho během této lhůty nedodáš, systém omluvenku vyhodnotí jako nedostatečnou.

V případě nedostatečné omluvenky ji budeme muset zamítnout. I o tom tě informujeme mailem. Znamená to totiž, že ti systém omezí přístup k dalším brigádám (dostaneš BAN) a pokud bys měl přihlášené nějaké jiné směny, odhlásí tě z nich a místa nabídne ostatním Tymberům. Takže před zrušením radši dvakrát zvaž, jestli máš fakt důvod do práce nejít a nebo se ti zrovna jen nechce.

Víc o banech a blokacích se dočteš tady.

Co s neomluvenou absencí (N/A)?

Přišel ti mail s informací, že ti vedoucí zadal N/A? Věříme, že každá situace má svůj pádný důvod - v aplikaci nám tak můžeš pomocí omluvenky svoji nepřítomnost obhájit. V detailu docházky, u které máš N/A, nám nahraj zdůvodnění či rovnou doklad/potvrzení o tom, proč jsi na směnu nedorazil (objektivní překážce v práci).

Pokud ale došlo k nedorozumění a na směně jsi byl, dej nám co nejdříve vědět! Stačí napsat na chat, abychom mohli docházku reklamovat u vedoucího.

Rušíš často? Vystavuješ se riziku, že po tobě firma neštěkne

Pokud směnu zrušíš jednou za čas, vůbec nic se neděje. Jenže pozor na to, pokud rušíš směny jednu za druhou. Může to mít následky. Zkus se vžít do role firmy. Potřebuje odvádět svou práci a má nějaké závazky. Když směnu zruší víc brigádníků, najednou ve firmě nejsou lidi. A tu práci někdo udělat musí.

To se šéfíkům ve firmě nemusí vůbec líbit. Takže by se klidně mohlo stát, že už tě pak nebudou chtít. To by byla škoda, ne? Lepší než zkoumat hranici, kde to ještě jde a kde ne, je lepší brát to zodpovědně.

Nevíš si rady? Napiš nám na chat. Pořešíme. 🙃

Mohlo by tě zajímat

5 tipů, jak být spolehlivým brigádníkem a top Tymberem!

14. 01. 2024

Přinášíme ti pár praktických tipů, jak být spolehlivým Tymberem a mít díky tomu nejen pohodovější atmošku na směnách, ale taky jistou práci do budoucna. Protože zodpovědného pracanta si přece každý rád zavolá znovu. 💪

5 tipů, jak být spolehlivým brigádníkem a top Tymberem!

Výplata v Tymbe je pohoda. Má ale svá pravidla

07. 04. 2023

Víš jak to na brigádách chodí… Přijdeš na směnu, odkroutíš si to svoje, přijdeš domů a za pár dnů máš peníze na účtě… Že neznáš? To asi nechodíš na brigády přes Tymbe! U nás to totiž přesně takhle funguje. V článku zjistíš víc.

Výplata v Tymbe je pohoda. Má ale svá pravidla

Jak v Tymbe fungují BANy a BLOKace?

01. 04. 2024

Ty chceš mít super brigádu. Firma zase pracanta, na kterého je spoleh. A my v Tymbe chceme všechno dohromady. Proto by měl každý Tymber vědět, co znamená BAN nebo BLOK a za co ho může dostat. V tomhle článku jsme ti to sepsali černé na bílém, ať v tom máš jasno a nic tě nepřekvapí.

Jak v Tymbe fungují BANy a BLOKace?
Všechny články