Jak si uplatnit slevu na dani (DPČ)

Každý měsíc můžeš u jednoho zaměstnavatele podepsat Prohlášení poplatníka (to růžový prohlášení), který ti umožní čerpat slevu na dani. Je to jednoduchý a vyplatí se to. Potřebný formulář jsme ti připravili ke stažení zde.

Jak formulář vyplnit:

1. Osobní údaje na první straně formuláře

Do žlutě podbarvených políček na první straně vyplníš své osobní údaje. Týká se všech, i cizinců.

DPČ - jak vyplnit formulář

2. Vyplňování údajů pro cizince

Pokud seš cizinec bez trvalého pobytu v ČR, musíš navíc vyplnit v části „Identifikace poplatníka“ položku v části „Daňový nerezident“

identifikační číslo (v ČR rodné číslo, UKR identifikační číslo apod.)

Vyplňování údajů DPČ pro cizince

Pokud nejsi cizinec, do týhle sekce nic nepíšeš!

3. Podpis a datum na 2. straně formuláře

Na druhé straně formuláře už se jenom podepíšeš do žlutě podbarvené části. Za svůj podpis napiš datum 1. dne měsíce, od kdy chceš slevu na dani uplatňovat.

DPČ - Podpis a datum na 2. straně formuláře

💡 Poznámka Pokud chceš uplatňovat slevu jenom v konkrétním kalendářním měsíci, doplň číslo měsíce v záhlaví formuláře na první straně do buňky 1). Např. za leden stačí vepsat 01 apod.

DPČ - vyplnění měsíce

Kam formulář poslat:

  • Vyplněný a podepsaný formulář prosím nahraj do svého Tymbe profilu (tam kde se nahrávají ostatní dokumenty, třeba jako občanka).
  • Formulář musíš nahrát a nechat si ho schválit nejpozději do 7. dne následujícího měsíce
  • Pro zkrácení platnosti formuláře do konce aktuálního měsíce se ozvi na LIVE CHAT také nejpozději do 7. dne následujícího měsíce (Např. pokud je 28. května a chceš ukončit platnost formuláře ke konci května, musíš nám to dát vědět nejpozději do 7. června.)